9. novembra je v Novem mestu potekalo 58. Srečanje najmlajših filmskih in video ustvarjalcev Slovenije, na katerem je animirani film Vaje v slogu, ki so ga ustvarili naši lanski devetošolci (Matic, Staš, Teo in Miha), prejel zlato plaketo. Taisti film je izbran tudi v tekmovalni del Mednarodnega filmskega festivala za otroke in mladostnike ZOOM.17, ki bo 15. in 16. novembra potekal v Ljubljani.

11. novembra pa se je v Mariboru zaključil 13. mednarodni festival otroškega in mladinskega filma Enimation. Animirani film Voda, izdelek naših devetošolk (oz. lanskih osmošolk) Ele R., Mile S., Lene Ž., Eme P. in Kaline S., je v kategoriji Midi SLO prejel 1. nagrado.

Animirani filmi učencev naše šole so bili sicer v tem šolskem letu izbrani  še na številne druge festivale otroških animiranih filmov – v Španijo (MiCe), Francijo (FReDD), Veliko Britanijo (Inheritance), Srbijo (AnimatorFest), Kanado (Reel Girls), Češko (Animanie) in Hrvaško (Duff).