V okviru letošnjega mednarodnega likovnega natečaja, Lions kluba Gornja Radgona Plakat -a miru smo bili OŠ Gornja Radgona povabljeni ponovno k sodelovanju. Slogan letošnjega natečaja se je glasil »Upajmo si sanjati«. Iz naše osnovne šole se je prijavilo 12 učenk, 7. in 8. razreda. Izmed vseh likovnih del učencev in učenk 6 osnovnih šol na našem področju je bila izbrana oz. je pridobila diplomo izmed treh učenka OŠ Gornja Radgona, Alja Simonič 8.b, zato iskrene čestitke za osvojeno najboljše izbrano delo in uvrstitev na mednarodno raven. Iskrene čestitke tudi za vsa odlična likovna dela učenk OŠ Gornje Radgone (Doris Buzeti 8.a, Zala Logar 8.b, Sara Rakuša 8.b, Ema Dragovan 8.b, Tinkara Krajnc Velcl 8.b, Maja Kolarič 8.c, Eva Antonič 8.c, Tajda Bratuša 7.b, Tia Simenčič 7.c, Maša Morandl 7.b in Kiara Knuplež 7.b). Letošnja prireditev »Plakat miru« 2023 je potekala v Maksimusu v Gornji Radgoni, v sredo 8. 11. 2023. Podeljene so bile diplome najboljših likovnih del za nadaljno uvrstitev natečaja.  Večer so nam popestrili s kulturnim programom učenci GŠGR. Vsa zbrana likovna dela si lahko ogledate do 22. 11. 2023 v Maksimusu G. Radgona. Čestitke vsem.

Mentorica Edita Vodan Šoštarič