V torek, 19. 9. 2023, je ob 10.25 v veliki zbornici potekal sestanek parlamentarcev 3. triletja. V uvodu so mlade parlamentarce pozdravili ravnatelj šole Dejan Kokol, pomočnici ravnatelja Nuša Zagorc in Silva Vračko ter mentorica skupnosti učencev šole Nika Forjanič Huber.

V nadaljevanju so parlamentarci poročali o delu v oddelčnih skupnostih. Predstavili so dosedanje delo in aktivnosti znotraj oddelčnih skupnosti ter podali predloge za prihajajoči teden otroka. Mentorica je predstavila program dela skupnosti učencev šole in šolskega parlamenta za šolsko leto 2023/24. Potrdili so aktivnosti, ki se bodo izvajale v letošnjem šolskem letu.

Sledila je demokratična izvolitev 19. šolske otroške vlade, katere predsednica je postala Mara Zorman iz 9. c razreda. Člani šolske otroške vlade so zadolženi za 10 področji, pri čemer bo vsak izmed njih imel aktivno vlogo.