27 učencev od 7. do 9. razreda, vključenih v obogatitveni program Projekt Deutsch (tekmovalke na državnem tekmovanju iz nemščine, eTwinning, MIŠ – Mala impro šola), se je v soboto, 4. junija 2022 udeležilo zaključne ekskurzije na avstrijsko Koroško z naslovom “Doživljajski dan ob Vrbskem jezeru”. Pot nas je peljala do vojvodskega prestola na Gosposvetskem polju, do upravnega središča avstrijske Koroške, Celovca in “Sveta v malem” – Minimundusa. Nato smo se na hribu opic (Affenberg Landskron) sprehajali med snežnimi japonskimi opicami makaki in prisluhnili zanimivostim vodičke, ki so jo opice vztrajno prosjačile za priboljške iz njene torbe. Pot nas je nato peljala do romarske gotske cerkve iz 9. stoletja in najstarejše krščanske naselbine na Koroškem na nekdanjem otočku ob Vrbskem jezeru Maria Wörth. Nazadnje smo se povzpeli na razgledni stolp Pyramidenkogel in z višine 850 metrov občudovali Vrbsko jezeru v vsej njegovi lepoti, nekateri so se s stolpa spustili po drči in neznansko uživali. Dan je bil kljub vročini čudovit za raziskovanje in spoznavanje novih krajev, ljudi in običajev. Ekskurzijo je organizirala agencija AŽ iz Lenarta, potovali smo skupaj z učenci fakultativnega pouka in izbirnega predmeta nemščina iz Maribora.