Danes je 23. november – državni praznik dan Rudolfa Maistra. Na naši šoli devetošolci že tradicionalno obeležujemo ta dan, ki pa je bil letos zaradi korona ukrepov drugače izveden.

V ponedeljek, 22. 11. 2021, smo pri pouku zgodovine opravili spominsko uro, posvečeno generalu Maistru, s predstavitvijo seminarskih nalog učencev, nato pa smo si ogledali dokumentarni film Podoba vojaka Rudolfa Maistra.

Danes, na sam praznik, pa se je delegacija učencev štirih predstavnikov iz obeh devetih razredov skupaj z ravnateljem odpravila k spomeniku, Svetilnik miru, kjer smo prižgali svečo. Svečo smo prižgali tudi ob doprsnem kipu generala Rudolfa Maistra v Aleji velikih in na radgonskem pokopališču na  grobu Maistrovih borcev.

Iskrene čestitke ob državnem prazniku.

Tatjana Šebjanič, učiteljica zgodovine