V okviru eTwinning projekta z naslovom »Frühling kommt bald« je v mesecu juniju potekalo snemanje zvočnega in videoposnetka pesmi »Čez radgonski most«. Vsebinsko smo se sodelujoči člani spletne učilnice TwinSpace ukvarjali z aktivnostmi, vezanimi na temo »Singen, tanzen, Theater spielen« (Petje, ples in gledališče) in »Wir stellen unsere Städte vor« (Predstavljamo svoja mesta). V soboto, 3. junija je 10 deklet 5. in 6. razreda posnelo v prostorih OŠ zvočni posnetek »Čez radgonski most« na znano melodijo Šuštarski most. Besedilo je prepesnila vzgojiteljica Monika Bicskey, ki je učenke tudi pevsko vodila. Snemanje zvočnega posnetka je vodil učitelj Vito Dundek. V soboto, 12. 6. 2021 smo izvedli snemanje videospota, v katerem je sodelovalo 22 učencev 5. in 6. razreda, skupaj s snemalci, mentorji in gasilci potapljači radgonskega društva GAPORA. Posneli smo kadre na ploščadi ob Muri, na mostu čez reko Muro, na radgonskem gradu, v Radgonskih goricah, v radgonskem parku, na novem otroškem igrišču ob reki Muri in na stadionu. Scenarij za snemanje sva pripravila učitelj naravoslovja in tehnike Vito Dundek in učiteljica nemščine in vodja projekta Romana S. Žnuderl. Za vse učence je šola naročila majice v barvah slovenske zastave, za katere je logotipe, napis in ime projekta »Frühling kommt bald!« oblikoval učitelj likovne umetnosti Damijan Sovec. Vsem iskrena HVALA za sodelovanje in prijetno novo izkušnjo.

Posnetek