Pozdravljeni!

Z velikim veseljem vas obveščamo, da je OŠ Gornja Radgona postala ponosen član Mreže demokratičnih šol Sveta Evrope (Democratic Schools Network). Članstvo smo uspešno pridobili na osnovi prijave s predstavitvijo že izvedenih aktivnosti in projektov, povezanih z razvijanjem demokratičnih kompetenc in načel Sveta Evrope.  Ocenjujemo, da gre pri tem za velik uspeh, saj smo do tega trenutka edina osnovna šola iz Slovenije (izmed 48 ostalih šol širom Evrope). Članstvo nam omogoča izmenjavo demokratičnih praks znotraj vključenih šol, aktivno sodelovanje na srečanjih, izobraževanjih, usposabljanjih, pod okriljem Sveta Evrope. Obenem pri tem gre za obvezo, da tudi v prihodnje poglobljeno razvijamo demokratična načela in prakse znotraj šole.

S spoštovanjem! Ostanimo zdravi!

Dejan Kokol, ravnatelj