Učenci drugih razredov smo se pogovarjali o življenju nekoč. Svoje starše, babice, dedke, druge sorodnike in prijatelje smo prosili, da nam posodijo stare predmete, ki smo jih nato prinesli v šolo. Nekaj starih predmetov je bilo na podstrešjih, kar nekaj pa so jih hranili v omarah, v vitrinah ali na policah. Starši Larise Kapun so raziskali podstrešje in nam prinesli veliko starin, med drugim tudi star fotoaparat, matijanco, riplenko, likalnik na žerjavico, viktorijanski odpirač za vinske steklenice, voder, obliče in žago, orodje za pletenje košar, zgodbe Svetega pisma iz leta 1894, Katoliški Katekizem iz leta 1936, star denar in odlikovanja…. Izvedeli pa smo tudi, da še zmeraj uporabljajo star lesen mlinček za kavo. V šoli smo stare predmete predstavili sošolcem in nato pripravili še razstavo. Kako bogato razstavo smo imeli, prikazujejo tudi slike.

Razredničarke drugih razredov: Silva Vračko, Simona Slogovič Brumen in Simona Kolarič Wolf