V četrtek, 18. junija 2020, je pred OŠ Gornja Radgona potekala slavnostna prireditev – Položitev temeljnega kamna ob pričetku gradnje Večnamenske športne dvorane. Na prireditvi so sodelovali učenci 4. razreda, ki so zapeli šolsko himno, iz vsakega razreda matične in podružnične šole po dva  športnika – predstavili so igre z žogo, ter ritmična plesalka Aleksija Z. iz 7. razreda. Po nagovorih župana Občine Gornja Radgona Stanislava Rojka, ravnatelja šole Dejana Kokola in predstavnika častnega gradbenega odbora Dušana  Zagorca, je sledil težko pričakovan dogodek – položitev temeljnega kamna. To za našo šolo, vse učence in zaposlene, predstavlja velik praznik, saj smo si za uresničitev tega cilja prizadevali mnogo let. Sam pričetek gradnje je predviden že s ponedeljkom, 22. 6. 2020, zato bo dostop do šole in gibanje okrog gradbišča omejeno. Prav je, da se tega dogodka veselimo, saj gre za veliko in še kako potrebno pridobitev za kvalitetno izvedbo učnega procesa in vseh ostalih šolskih in obšolskih aktivnostih za šolo in širšo lokalno skupnost!

Ob tej priložnosti je potekala tudi tiskovna konferenca in seja občinskega sveta ter sprejem uspešnih učencev pri županu.  Nagrado in priznanje župana so prejeli najuspešnejši devetošolci iz  OŠ Gornja Radgona, OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova ter Glasbene šole Gornja Radgona, ki je tudi pripravila bogat glasbeni program. Čestitke vsem!

Fotografije: Tiskovna konferenca; Položitev temeljnega kamna