Spoštovani,

vezano na dne 8. 5 .2020 prejeto okrožnico Ministrstva RS za izobraževanje, znanost in šport, vas obveščamo, da se bo vzgojno-izobraževalno delo za učence 1., 2. in 3. razreda (tudi NIS 1), od 18. 5. 2020 naprej, ponovno izvajalo v prostorih šole. Prav tako se bo vzgojno- izobraževalno delo od ponedeljka, 25. 5. 2020 naprej, v prostorih šole izvajalo za učence 9. razreda (tudi NIS 3) ter za tiste učence od 4. do 8. razreda, ki imajo učne težave ter težko dosegajo standarde znanja – za slednje se bo lahko v prostorih šole izvajal dopolnilni pouk in druge oblike individualne in skupinske pomoči. Od zapisanih datumov naprej se bo vzgojno-izobraževalno delo izvajalo po obveznem in razširjenem programu (jutranje varstvo, podaljšano bivanje). Pogoj za ponovni vstop v šolske prostore je podpisana pisna izjava starša, ki jo morajo starši podati pred vstopom otroka v šolske prostore. S tem se šoli zagotovi varno učno okolje za vse učence. Za učence, ki se vzgojno izobraževalnega procesa v šolskih prostorih ne bodo udeležili iz zdravstvenih razlogov njih samih ali njihovih ožjih družinskih članov oz. oseb, s katerimi bivajo v istem gospodinjstvu, bodo starši morali prav tako podati izjavo o obstoju teh okoliščin in s tem o razlogu, da se tak otrok še vedno izobražuje na daljavo. Šola pripravlja navodila in protokole za delo v novih okoliščinah, s katerimi boste pravočasno seznanjeni.

Tekom tedna pričakujte vprašalnike, izjave in ustrezna navodila v zvezi s tem. Prosimo za razumevanje.

Prijazen pozdrav,

Dejan Kokol, ravnatelj