Osnovna šola Gornja Radgona se je na pobudo inovativnega slovenskega podjetja REFLEX, d.o.o. vključila v projekt “Pazi, steklo!”. Vsi učenci od 4. do 9. razreda in učenci podružnične šole, so konec meseca oktobra prejeli knjigo priznane slovenske pisateljice Janje Vidmar, z naslovom “PAZI STEKLO! ali OD FRNIKULE DO OKNA” in se seznanili z njeno vsebino.
V ponedeljek, 9. novembra 2015 in petek, 13. novembra 2015, smo na šoli gostili pisateljico knjige, ga. Janjo Vidmar in predstavnika podjetja REFLEX, g. Rudija Hajdinjaka. Učencem je bilo predstavljeno podjetje, njihovi projekti, s pomočjo konkretnih izdelkov so prepoznavali različne vrste stekla, dogajanje pa je pisateljica popestrila tudi s kratkim kvizom. Učenci so bili ob koncu povabljeni k sodelovanju na natečaju, pri čemer lahko na temo stekla napišejo zgodbo, knjigo, strip, narišejo risbo ali celo ustvarijo kakšen izdelek.

Nika Forjanič Huber